Przęsła panelowe metalowe to doskonały sposób na budowę ogrodzenia o nowoczesnym wyglądzie. Można je zamontować na dwa sposoby: jako palisada (równolegle do powierzchni słupka) lub jako żaluzja (pod kątem). Odległości pomiędzy poszczególnymi panelami można regulować uzyskując większą lub mniejszą przezierność ogrodzenia.
WYMIARY PRZĘSŁA:
202x110 cm
254x110 cm
Brama dwuskrzydłowa VERO jest zamocowana na słupach 100x100 mm, a jej skrzydła wypełnione są palisadą poziomą VERO z profili o wymiarach 80x20 mm. Standardowa odległość między poszczególnymi profilami palisady wynosi 60 mm, może być jednak dostosowana wg potrzeb klienta tak, by uzyskać większą nieprzezierność i dostosować furtkę do wymiarów reszty ogrodzenia. Palisada pozioma zamocowana pod odpowiednim kątem umożliwia stworzenie ogrodzenia o optymalnej skali prywatności w zależności od oczekiwań i potrzeb mieszkańców. Brama wyposażona jest w skobel, dzięki czemu jedno skrzydło bramy może pozostać trwale zamknięte, a w połączeniu z kompletem zamkowym sprawia, że skrzydła w pozycji zamkniętej utrzymują pełną sztywność.
Furtka VERO składa się ze skrzydła wypełnionego palisadą żaluzjową VERO z profili o wymiarach 80x20 mm łączącą ramę zbudowaną z profili 60x60 mm. Standardowa odległość między poszczególnymi profilami palisady wynosi 60 mm, może być jednak dostosowana wg potrzeb klienta tak, by uzyskać większą nieprzezierność i dostosować furtkę do wymiarów reszty ogrodzenia. Palisada pozioma zamocowana pod odpowiednim kątem umożliwia stworzenie ogrodzenia o optymalnej skali prywatności w zależności od własnych oczekiwań i potrzeb. Furtka VERO zamocowana jest na dwóch zawiasach zawierających podkładki metalowe i PVC zapewniających płynność ruchu skrzydła. Furtka montowana jest przy słupach o wymiarach standardowych 80x80 mm, zapewniających odpowiednią stabilność i wytrzymałość konstrukcji.
To ogrodzenie już samo w sobie stanowi o zdobę domu. Z niezwykłą precyzją odwzorowane sylwetowo roślinne motywy wyglądają niczym misterne, koronkowe aplikacje. Ozdoby i ażury nie osłonią co prawda posesji, będą jednak efektownym sposobem na zaznaczenie granic działki i jej niezwykłą, bogatą dekoracją.
Skomplikowany, szczegółowy rysunek nie lubi być bohaterem drugiego planu. Dlatego najlepiej zaprezentuje się w otoczeniu, które będzie stanowiło dla niego doskonałe tło, a nie konkur encję. Ogrodzenie Hortus będzie zatem pasować do klasy cznych form architektury z jasną elewacją i stonowanym w kolorze, schludnym ogrodem..
Abstrakcyjny, graficzny wzór paneli Graf złożony jest z linii prostych o różnych grubościach, biegnących w wielu różnych kierunkach. Tworzy to niezwykle dynamiczny efekt i wrażenie szybkiego ruchu, a dość równomierne zagęszczenie elementów dodaje ażurowi nieco koronkowego uroku. Kompozycję „poskramia” i nieco uspokaja prosta drewniana rama.
Tak dynamiczny motyw ożywi najwet najbardziej nudną elewację czy bryłę budynku. Wyróżniający się wzór utworzy oryginalny, interesujący efekt, pod warunkiem, że inne elementy otoczenia i podziały przestrzeni będą zachowywać pewną dyscyplinę. Proste linie chodników i trawników oraz zdyscyplinowana roślinność pozwolą uniknąć wrażenia natłoku różnych kierunków i form, czyniąc przestrzeń czytelną i przyjazną.
Panele ogrodzeniowe Niva składają się ze zwartych, gładkich płaszczyzn. Ciężar wizualny surowych powierzchni zrównoważony jest jednak subtelnym ażurem o kształcie drzewa, utrzymanym w stylistyce swobodnego szkicu, co dodaje ogrodzeniu lekkości i efektu świeżości. Panele świetnie będą wyglądać pod koronami niewysokich, ozdobnych drzewek liściastych, a w słoneczne dni będą rzucać inter esujący cień.
To propozycja dla tych, co pragną częściowo osłonić teren przed wzrokiem ciekawskich przechodniów czy sąsiadów i stworzyć nieco bardziej intymny klimat w ogrodzie. Jednocześnie, dzięki niewielkim ażurom, panele Niva nie przyczynią się do poczucia izolacji i zupełnego odcięcia domowników od zewnętrznej przestrzeni.
Panele ogrodzeniowe z serii LASER wykonane są z dobrych gatunkowo blach stalowych o grubości 2mm, które zabezpieczone są ocynkiem galwanicznym i pomalowane farbą pr oszkową. Elementy drewniane zaś malowane są trzykrotnie: pierwszą warstwę stanowi podkład impregnujący, a dwie następne – to warstwy nawierzchniowe. Dzięki temu ogrodzenie nie wymaga wykonania dodatkowych zabiegów i jest gotowe do montażu od razu po za kupieniu.
Styl nowoczesny stawia na proste formy bez ozdób, harmonijne podziały oraz jednolite, neutralne barwy. Takie właśnie są panele ogrodzeniowe Simple. Proste, metalowe, poziome deski tworzą, wraz ze światłami pomiędzy nimi, regularny rytm. Taka harmonia oraz proporcje są główną ozdobą tego ogrodzenia.
Rytmiczne prześwity paneli Simple sprawiają, że ogrodzenie nie zasłania ciekawej architetury, dzięki czemu przechodnie mogą podziwiać ją zza ogrodzenia. Dla tych co nie przepadają za „sterylnym” minimalizmem rozwiązaniem będzie przełamanie prostych rytmów i gładkich powierzchni nieregularną strukturą łupanych słupków i fragmentów elewacji.
Prostota i zdecydowany poziomy kierunek są przełamane dekoracjąwyeksponowaną w centralnym punkcie każdego przęsła. Ozdobny element ze szkła fusingowego stanowi akcent kolorystyczny i przyciąga wzrok. Takie ogrodzenie przywodzi na myśl jubilerskie cacko – jest niczym pr osta obręcz pierścienia ze spektakularnym oczkiem.
Dekoracje ze szkła fusingowego utworzą niepowtarzalny efekt szczególnie podczas słonecznych dni. Elementy dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych.
Rytmiczne prześwity paneli Simple sprawiają, że ogrodzenie nie zasłania ciekawej architetury, dzięki czemu przechodnie mogą podziwiać ją zza ogrodzenia. Dla tych co nie przepadają za „sterylnym” minimalizmem rozwiązaniem będzie przełamanie prostych rytmów i gładkich powierzchni nieregularną strukturą łupanych słupków i fragmentów elewacji.
Panele Simple Alu są odmianą modelu Simple. Ja sny akcent kolorystyczny zwraca na siebie uwagę wybijając się nieco ze zdyscyplinowanego, regularnego rytmu, który charakteryzuje model Simple. Nadaje to ogrodzeniu dodatkowej lekkości, a także podkreśla horyzontalny układ kompozycji.
Siła kontrastów tkwi w tym, że przyciągają uwagę i tworzą wyraziste, niekiedy intrygujące podziały. Te w formie niewielkich, kontrastowych akcentów – z pewnością nie po zwalają na nudę. Klasyczna czerń i biel, biel z szar ością, światło z cieniem czy poziome i pionowe kierunki lub lekkie i cięższ e formy są składnikami nowoczesnego, zrównoważonego stylu.
Każdy panel Code składa się z metalowy ch desek o trzech róźnych szerokościach. Elementy o różnej wadze wizualnej występują swobodnie, bez sztywnego uszeregowania niczym w improwizowanej jazzowej solówce. Porządek wprowadza natomiast stały rozmiar świateł pomiędzy deskami. Całość wraz z ak centami w formie wstawek o barwie aluminium przywodzi na myśl takty muzyki o synkopowanym r ytmie. Jest swobodniejszą interpretacją nowoczesnego stylu.
Zastosowane w panelach Avangarde wstawki z prawdziwego drewna równoważą chłód prostego metalowego deskowania. Ogrodzenie z takich przęseł bardzo dobrze pasuje do nowoczesnych, energooszczędnych domów, zwłaszcza tych o elewacjach w całości lub cz ęściowo pokrytych drewnem, czy budynków z bramą gara żową, drzwiami i stolarką okienną wykonaną z drewna w podobnym wybarwieniu.
Drewno, jako naturalny materiał, ociepla wiz erunek architektury. Jeśli chcemy uzyskać jeszcze bardziej swojski klimat i wizualny efekt wiejskiego, ale nowoczesnego domu górskiego – do paneli Avangarde dodajmy słupki i podmurówki o łupanej powierzchni oraz ogródki skalne.
Poziome metalowe deski paneli Stripe ułożone są w powtarzających się zestawach. Każdy zestaw składa się z elementów o różnej szerokości, uporządkowanych od najszerszego do najwęższego. Taki powtarzalny układ tworzy dynamiczną, pasiastą kompozycję i sprawia wrażenie rytmicznego falowania.